Test szybkości internetu

Szybkość internetu nie zawsze umożliwia nam przykładowo na płynne oglądanie filmu czy granie w gry sieciowe. Jeżeli już pragniemy sprawdzić, jaką szybkość ma internet, to możemy korzystać z dostępnego bezpłatnie w internecie narzędzia speed test. Jest to bardzo intuicyjny w obsłudze test służący do określenia parametrów łącza internetowego, który możemy wytworzyć w każdej chwili, ponieważ jego wykonanie jest nie tylko i wyłącznie łatwe, ale też bardzo szybkie.

Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, aby korzystać z testów, które podają wiarygodne wyniki, a więc bazują na innowacyjnych technologiach.
Szybkość internetu – co trzeba wiedzieć na temat testu?
Należy rozpocząć od tego, że test szybkości internetu pozwala nam sprawdzić jakość łącza internetowego. Testy służące do sprawdzenia szybkości internetu podają trzy parametry łącza, a mianowicie szybkość wysyłania, szybkość pobierania, jak również wartość opóźnienia, a zatem parametr ping, który określany jest w ms. Warto pamiętać jednak o tym, że taki test powinien być wykonywany z zachowaniem wszystkich głównych zasad, a zatem w głównej mierze podczas wykonywania testu prędkości Internetu nie powinniśmy skorzystać z sieci, a zatem przykładowo robić zakupów w internecie, oglądać seriali czy słuchać muzyki za pomocą sieci. Co więcej, zalecane jest, by starannie wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, ponieważ testowanie szybkości internetu polega na przesyłaniu plików. Kolejna ważna kwestia dotyczy tego, by zrestartować urządzenia takie jak router a także modem. Jeżeli już będziemy przestrzegać tych kilku kluczowych zasad, to ze stuprocentową pewnością uzyskamy wiarygodny wynik szybkości łącza internetowego, które pozwoli nam na przykład zweryfikować, czy dostawca internetowy wywiązuje się ze swoich zobowiązań dotyczących jakości łącza internetowego. Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że test prędkości musimy wykonywać o różnych porach, aby sprawdzić, jak wygląda jakość łącza np w godzinach popołudniowych, a jak przykładowo w godzinach nocnych. Warto również sprawdzić szybkość Internetu w weekend, gdzie obciążenie sieci jest zazwyczaj duże. W związku z tym, że wykonanie testu zajmuje faktycznie chwilę, możemy taki test utworzyć w pracy, w szkole czy w domu, aby sprawdzić szybkość łącza internetowego.

Więcej informacji na stronie: test internetu.