Rowerek biegowy dla dziecka

Rowery, niekwestionowanie do lat cieszą się ogromną popularnością i to zarówno pomiędzy dorosłych, jak i dzieci. Te ekologiczne i ekonomiczne środki transportu mogą być przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, sportowej, czy wręcz wyczynowej. Jazda na nich wymaga natomiast opanowania kilku niebagatelnych umiejętności ruchowych, takich jak koordynacja i utrzymywanie balansu.

Warto zacząć je ćwiczyć już od najmłodszych lat. Aktualnie najchętniej wybieranymi pierwszymi jednośladami dla dzieci są rowerki biegowe. Dostępne są atrakcyjne modele dla dziewczynek i dla chłopców już od drugiego roku życia. Mogą być to rowerki drewniane albo metalowe. 
Czym odznaczają się rowerki biegowe?
Rowerki dziecięce, biegowe przeciwnie także zwane biegówkami stworzone są na wzór tradycyjnych rowerów. Pozbawione są jednak pedałów, co oznacza, że wymagają odpychania się nóżkami. W ten sposób zostały dostosowane do sposobności dzieci, które niedawno zaczęły stawiać własne pierwsze kroki. Użytkowanie z nich jest na pozór proste, a perfekcyjnie wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Jazda na rowerku biegowym niewątpliwie zapewnia sporą dawkę aktywności! 
Zalety rowerków biegowych:
Zdecydowanie jazda na rowerku biegowym, ćwiczy sporo cennych kwalifikacji i pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Wiem już, że trenuje koordynację ruchową, utrzymywanie równowagi, a także koncentrację i cierpliwość. Uczy również orientowania się w terenie, oceny odległości a także samodzielności i spostrzegawczości. Jak się okazuje biegówki fundują już wstępną lekcję jazdy na tradycyjnym rowerze. W końcu to dzięki nim, dziecko rozwija własną ruchowość i trenuje umiejętności, niezbędne do jazdy na tym właściwym rowerze. Nie można także pominąć faktu, że rowerki dla dzieci typu biegówki stanowią dla nich rewelacyjną zabawkę i fundują wiele emocji. Taka aktywność pokazuje maluchom, ile radości można czerpać z ruchu i wszczepia w nich pasję do sportu. Jazda już na rowerku biegowym poprawia kondycję, o co warto dbać od najmłodszych lat. Pozwala się także dotlenić, spędzając czas na powietrzu. 

Zobacz również: rowerek trójkołowy biegowy.