Zarządzanie flotą samochodową

Jeżeli potrzebujemy innowacyjnych narzędzi służących do zarządzania flotą pojazdów, to zdecydowanie warto korzystać z zaawansowanego technologicznie systemu telematycznego. Należy tutaj zaznaczyć, że DBK zarządzanie flotą samochodową to przede wszystkim system wyposażony w liczne funkcje, które umożliwiają sprawne kontrolowanie zadaniami transportowymi związanymi nie tylko z administrowaniem floty aut, ale również kontrolowaniem czy także administrowaniem pracy kierowców. Należy tutaj zaznaczyć, że taki program telematyczny bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku różnych firm transportowych, a więc na przykład dysponujących samochodami ciężarowymi osobowymi dostawczymi czy też autobusami cysternami a także naczepami.

Jest to narzędzie, które podnosi wydajność realizacji zadań transportowych w firmie z branży TSL. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że coraz więcej przedsiębiorców z tego sektora korzysta właśnie z takich narzędzi, które znacząco ułatwiają planowanie a także realizację zadań związanych z transportem.
Co warto wiedzieć na temat skutecznego zarządzania flotą samochodów?
Głównie należy podkreślić, że system telematyczny to administrowanie małą i dużą flotą samochodów firmowych. Stąd też takie zaawansowane oprogramowanie informatyczne może być wykorzystywane między innymi przez firmy działające na terenie kraju, ale również oferujące transport międzynarodowy. Powinno się tutaj zaznaczyć, że taki program to przede wszystkim wiele opcji oraz opcji dla przedsiębiorcy z tej branży. Głównie jest to sposobność śledzenia w czasie rzeczywistym na mapie pojazdu należącego do floty pojazdów. Pamiętajmy także o tym, że taki program daje możliwość komunikowania się z kierowcą za pomocą komunikatora. Ważną oraz przydatną funkcją jest także stałe monitorowanie w czasie prawdziwym parametrów technicznych aut związanych na przykład z pracą silnika, niemniej jednak także wskaźnikami jazdy ekonomicznej. Powinno się wspomnieć także o tym, że DBK zarządzanie flotą samochodową to również możliwość rozliczania czasu pracy kierowców. Co więcej jest to też oprogramowanie, które daje możliwość na automatyczne odczyty danych z tachografu czy też karty kierowcy. Są to też funkcje związane z przesyłaniem automatycznych powiadomień o usterkach do autoryzowanych serwisów.

Zobacz także: zarządzanie naszą flotą realizuje telematyka.