Wynajem auta z OC sprawcy

Osoba poszkodowana w wypadku samochodowych, której auto zostało wymaga naprawy w warsztacie samochodowym ma prawo do ubiegania się o pojazd zastępczy. Jeszcze kilka lat temu auto z OC sprawcy były wydawane dość rzadko, gdyż ubezpieczyciele domagali się dokładnej uargumentowani potrzeby korzystania z tego samochodu osobowego podczas naprawy swojego pojazdu. Aktualnie sędziowie przyjęli jedno stanowisko, że samochód uważany jest za kluczowy środek transportu, który służy nie tylko w celach służbowych, niemniej jednak również w normalnym, zwykłym życiu.

Nie musicie już specjalnie argumentować konieczności posiadania samochodu osobowego na czas naprawy waszego auta. Warto więc tego samego dnia, gdy oddacie swoje zepsutego auto do naprawy, udać się do firmy oferującej auta zastępcze i wybrać samochód, który będzie wam służył przez moją firmętępnych kilka lub kilkanaście dni.
Oferowane auto wynajem są bardzo wysokiej jakości i na pewno spełnią wszystkie wasze oczekiwania. Wybór samochodów jest spory, jednak są to tylko auta z tak zwanej klasy średniej. Na nieszczęście nikt nie będzie wstanie zaproponować wam samochodu z wyższej półki, więc będziecie musieli zadowolić się oferowanym asortymentem. Według obowiązujących przepisów prawnych, auto zastępcze przysługuje wam jedynie do momentu naprawy waszego auta osobowego. Dla własnego spokoju, warto oddać zastępczy pojazdów tego samego dnia, którego odbierzecie swoje auto z serwisu. Data oddania samochodu musi pokrywać się z terminem odbioru waszego auta osobowego. W innym przypadku ubezpieczyciel każe wam osobiście zapłacić za każdy dzień zwłoki oddania zastępczego auta osobowego. Jest to niestety wymóg prawny, gdyż zwlekanie z oddaniem auta będzie uważane jako próba wzbogacenia się, a wszakże nie taki jest cel ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto więc stosownie zaplanować termin odbioru z warsztatu waszego samochodu osobowego oraz zwrotu auta zastępczego, by upilnować wszystkich formalności i nie ponieść żadnych, niepotrzebnych kosztów majątkowych.
Zobacz także: wypożyczalnia samochodów siedlce.