Ogrzewanie podłogowe – wylewka

Jeżeli planujemy prace remontowe w mieszkaniu czy domu, musimy wybrać odpowiedni rodzaj wylewki. Aktualnie dostępnych jest sporo różnorakich rozwiązań, które odznaczają się dobrymi właściwościami użytkowymi. Z całkowitą czyli stu procentową pewnością na uwagę zasługuje wylewka anhydrytowa, która polecana jest szczególnie osobom, które planują zastosować w mieszkaniu czy domu ogrzewanie podłogowe.

Jest to wylewka, która posiada masowe zalety, dlatego tak chętnie stosowana jest nie tylko i wyłącznie w budynkach mieszkalnych, niemniej jednak też w obiektach komercyjnych czy użytku publicznego. Co za tym idzie, warto poznać więcej informacji na temat tej wylewki.
Wylewka anhydrytowa – co trzeba wiedzieć?
Głównie należy zaznaczyć, że posadzka anhydrytowa szczególnie najlepiej testuje się w sytuacji zastosowania ogrzewania podłogowego. Wynika to wprost z dobrych właściwości przewodnictwa cieplnego wylewki anhydrytowej. W ogrzewaniu podłogowym wykorzystuje się rury, które przekazują ciepło do pomieszczenia przez pokrycia podłogowe, a zatem również przez zastosowaną wylewkę. Co za tym idzie, wylewka zastosowana w przypadku ogrzewania podłogowego powinna charakteryzować się głównie dobrym współczynnikiem przewodnictwa cieplnego, tak by ciepło szybko przenikało przez jej warstwę do pomieszczenia. Właśnie dlatego tak często stosuje się wylewki anhydrytowe w połączeniu z systemem ogrzewania podłogowego. Warto podkreślić też inne zalety wylewek anhydrytowych, w głównej mierze tj. szybkość schnięcia. Zaledwie po 48 godzinach można wznowić prace budowlane, ponieważ wylewka jest już na tyle słucha. A przy tym, jest to wylewka samopoziomująca, w której nie powinno się stosować żadnych dodatkowych zbrojeń. Jest to wylewka odporna na zginanie a także ściskanie, a więc wylewka o świetnych parametrach wytrzymałościowych porównywalnych do betonu. A przy tym, przy zastosowaniu tego rodzaju wylewki w każdym momencie otrzymamy równą gładką powierzchnię, na którą możemy zastosować w sposób bezpośredni pokrycia podłogowe. Materiałem, który na prawdę bardzo często wykorzystuje się również w sytuacji ogrzewania podłogowego, jest pianobeton, czyli lekki beton o świetnych właściwościach użytkowych, który cechuje się również dobrym przewodnictwem cieplnym.

Zobacz więcej: wylewki anhydrytowe.